Ήττα με 2-0 από τη Σενεγάλη

05:27 4/3/2010 - Πηγή: TVXS
4. Μαρτίου 2010 - 4:53

Πραγματοποιώντας απογοητευτική εμφάνιση η Εθνική γνώρισε την ήττα από την Σενεγάλη στον Πανθεσσαλικό Στάδιο με 2-0, στο πρώτο της φιλικό προετοιμασίας για το Μουντιάλ του 2010. Τα γκολ των Σενεγαλέζων σημείωσαν ον Νιανγκ με εξαιρετική προσπάθεια και ο Ν’Ντο με μία βολίδα έξω από την περιοχή.

Όσον αφορά την Εθνική, δεν μπόρεσε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού να παίξει καλό ποδόσφαιρο, έχοντας πάντως την δικαιολογία

των αρκετών νέων προσώπων. Μόλις δύο ευκαιρίες στο πρώτο 45λεπτο, ανύπαρκτη επιθετικά στο δεύτερο.

Στο πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε βασικός ο Καπετάνος, στο ντεμπούτο του με την φανέλα του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος, ενώ στην επανάληψη έκαναν την επανεμφάνισή τους οι Μάκος και Χριστοδουλόπουλος.

Στα αξιοσημείωτα η παρουσία του κόσμου, ο οποίος γέμισε σχεδόν το γήπεδο και με τα συνθήματά του προσπάθησε να βοηθήσει τους παίκτες του Ότο Ρεχάγκελ.