Ημίχρονο: ΠΑΟΚ-Άγιαξ 2-1

Ο ΠΑΟΚ παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο 10λεπτο, έκανε την ανατροπή και προηγείται του Άγιαξ με 2-1 στο ημίχρονο της αναμέτρησης στην κατάμεστη Τούμπα.

NATOI NATOI ΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ! Ντύσου πρωταθλητής στα PAOK FC Official Stores

Ο Ζίγες άνοιξε το σκορ για τον Αίαντα μόλις στο 10΄, με απευθείας εκτέλεση φάουλ κι ενώ η μπάλα βρήκε ελάχιστα στο κεφάλι του Γιαννούλη και άλλαξε πορεία μπερδεύοντας

τον Πασχαλάκη και καταλήγοντας στα δίχτυα.

Ο δικέφαλος ισοφάρισε με γκολ του Άκπομ έπειτα από ασίστ του Γιαννούλη στο 32΄ και επτά λεπτά μετά γύρισε το ματς σκοράροντας το δεύτερο γκολ με κεφαλιά του Μάτος έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Μπίσεσβαρ.

Μάλιστα, οι "ασπρόμαυροι" είχαν δύο μεγάλες ευκαιρίες λίγο μετά το 2-1 για να πετύχουν και τρίτο γκολ, όμως στην πρώτη φάση ο Άκπομ δεν πρόλαβε να εκτελέσει από κοντά και στην δεύτερη περίπτωση στο 43΄ ο Πέλκας αστόχησε με κοντινό πλασέ μετά από τρομερή ενέργεια και πάσα του Ζαμπά.