07:15 1/8/2023 - Πηγή: seleo

Ένα χρυσό μετάλλιο είναι ο απολογισμός της πρεμιέρας για την ελληνική αποστολή στο 11ο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Παρά-Κολύμβησης, που διεξάγεται στο Μάντσεστερ.Ο Αντώνης Τσαπατάκης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 100μ. πρόσθιο SB4, ενώ ο Γιάννης Κωστάκης θα είχε πανηγυρίσει το χάλκινο στα 50μ. πρόσθιο SB2, όμως ο Μεξικανός Τρόνκο Σάντσεζ, ο οποίος είχε ακυρωθεί στην κούρσα έκανε ένσταση και στη συνέχεια κέρδισε, με […]

Το άρθρο Πρεμιέρα με χρυσό για την Ελλάδα: Ο Τσαπατάκης πρωταθλητής κόσμου και στο Μάντσεστερ – «Έχασε» το χάλκινο ο Κωστάκης (ΒΙΝΤΕΟ) εμφανίστηκε πρώτα στο Seleo.gr.