Super League: «Ξεμπούκωσε» ο Ολυμπιακός και ντόρτια στην Λαμία

Στο 24′ ο Τσικίνιο άνοιξε το σκορ για τους Πειραιώτες, μετά από γύρισμα στην καρδιά της περιοχής, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Ναβάρο με ωραίο πλασέ από το ημικύκλιο της περιοχής διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στο 52΄ο Ποντένσε ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Από λάθος από τον Νταβίντ Σιμόν μετά την μπαλιά του Βέζο, ο Πορτογάλος πλάσαρε τον Κοσέλεφ που είχε βγει, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του.

Στο 59′ ο Τόσιτς πέρασε στον αγωνιστικό χώρο και πέντε λεπτά αργότερα μείωσε σε 3-1 για τη Λαμία.

Από γρήγορη εκτέλεση φάουλ αποδέκτης της μπάλας έγινε ο Τόσιτς, ο οποίος με ωραίο σουτ από τα όρια της περιοχής νίκησε τον Πασχαλάκη.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα o Aλεξανδρόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 4-1 για τους Πειραιώτες.

Ολυμπιακός (Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ): Πασχαλάκης – Κίνι, Ρέτσος (59′ Άμπι), Βέζο, Ρίτσαρντς – Έσε, Τσικίνιο (59′ Αλεξανδρόπουλος), Όρτα (84′ Ελ Αραμπί) – Μασούρας (73′ Ζέλσον), Ποντένσε, Ναβάρο (73΄Ελ Κααμπί)

Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ – Σίντκλει, Σιμόν (59′ Τόσιτς), Τζανετόπουλος, Γιαννούτσος – Τσιλούλης, Τζανδάρης, Νούνιες (46′ Τερεζίου), Μαρτίνεθ (75′ Τσούκαλος)- Κοντονίκος (46′ Βασιλαντωνόπουλος), Λέικ (84′ Τσιλιανίδης)