Basket League: Δεύτερη νίκη στα «πλέι άουτ» για το Μαρούσι

Τη δεύτερη νίκη του στα «πλέι άουτ» της Basket League πραγματοποίησε το Μαρούσι το βράδυ του Σαββάτου 13 Απριλίου, λυγίζοντας τον Απόλλων Πάτρας με σκορ 77-73 (δεκάλεπτα: 19-15, 38-24, 60-46, 77-73) και συνεχίζει να… βλέπει «πλέι οφ».

Αν και οι «βόρειοι» είχαν καταφέρει να χτίσουν μία ασφαλή διαφορά στην τρίτη περίοδο, στο τελευταίο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι έκαναν την αντεπίθεσή τους και στο 1:20 πριν το τέλος τις δύο ομάδες χώριζε ένα τρίποντο (71-68). Τελικώς, η ψυχραιμία των Μαρουσιωτών κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμά τους,

χαρίζοντάς τους την πολύτιμη νίκη.

Από τους νικητές ξεχώρισε ο Μίροσλαβ Ραντούλιτσα που πέτυχε 26 πόντους, με 10/13 σουτ, ενώ σημαντικές βοήθειες προσέφερε και ο Αϊζάια Μπρίσκοου, με 13 πόντους.

ΜΑΡΟΥΣΙ: Χιλ 3, Στασινός 5, Τζούστον, Ραντούλιτσα 26 (2/3 τρίποντα), Γιαννόπουλος 9 (1/4 τρίποντα), Μπρίσκοου 13, Φιλιππάκος 5, Νικολαΐδης 3, Ιορδάνου 8 (2/2 τρίποντα, 6 ριμπάουντ), Γούνταρντ 5 (1/3 τρίποντα).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ: Βησσαρίου 8 (1/2 τρίποντα), Οσμπορν 24 (1/4 τρίποντα, 8 ριμπάουντ), Πέρκινς 10, Σαλούστρος 5, Μπράουν 16 (16 ριμπάουντ), Μπλόντιν 10.

Η βαθμολογία της Basket League

Πηγή πίνακα: esake.gr

The post Basket League: Δεύτερη νίκη στα «πλέι άουτ» για το Μαρούσι appeared first on Ενυπόγραφα.