Mάντσεστερ Γ.: Αυτός κάνει τη διαφορά! (video)

Σε μία σεζόν, όπου οι επιθετικοί των «κόκκινων διαβόλων» δεν…βομβαρδίζουν αρκετά (παρά την αγωνιστική άνοδο του Χόιλουντ), ο Σκωτσέζος διεθνής μέσος έχει δώσει σημαντικές λύσεις και είναι ο πρώτος σκόρερ της ομάδας του Έρικ Τεν Χαχ στην Πρέμιερ Λιγκ, με επτά γκολ, όλα σε νίκηφόρα παιχνίδια.

Ο ΜακΤόμινεϊ, έχει έφεση στα κρίσιμα γκολ, όπως έδειξε στις 7 Οκτωβρίου, στο εντός έδρας ματς με την Μπρέντφορντ, όταν ήρθε από τον πάγκο στο 87ο λεπτό, με την ομάδα του

να χάνει με 1-0, για να της χαρίσει το τρίποντο με δύο τέρματα, στο 90+3′ και το 90+7′!

Φοβερό ματς έκανε και απέναντι στην Τσέλσι στις 6 Δεκεμβρίου στο «Ολντ Τράφορντ», πετυχαίνοντας άλλα δύο γκολ, στη νίκη των «κόκκινων διαβόλων» με 2-1 επί των Λονδρέζων.

Τελευταίο «χτύπημα» του ΜακΤόμινεϊ, στο πρόσφατο ματς με την Άστον Βίλα, όπου μπήκε στο 73ο λεπτό, με το ματς ισόπαλο στο 1-1 και χάρισε το τρίποντο στη Γιουνάιτεντ, με το νικητήριο γκολ στο 86′.

Δείτε τις καθοριστικές φετινές στιγμές του Σκωτσέζου, στο video του Novasports.gr.