ΑΕΚ – Άρης: Ο Πόνσε το ‘κανε όπως στο Περιστέρι!

Ο Έκι Πόνσε είναι ο μεγάλος πρωταγωνιστής της ΑΕΚ στο παιχνίδι με τον Άρη, καθώς με τα δύο γκολ που έχει σημειώσει στο πρώτο ημίχρονο, της δίνει μεγάλο προβάδισμα για τη νίκη.

Ο Αργεντινός επιθετικός επέστρεψε στα γκολ, μετά την πρεμιέρα των playoffs και το ματς με τη Λαμία και το ‘κανε όπως στο Περιστέρι, με αντίπαλο τον Ατρόμητο.

Σκόραρε δύο γκολ μέσα στο πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης (9’, 14’), βάζοντας γερές βάσεις νίκης της ΑΕΚ κόντρα στον Άρη, κάτι που είχε κάνει και στο εκτός έδρας ματς με τον Ατρόμητο, για τη 19η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Δηλαδή να βρει δίχτυα δύο φορές μέσα στα πρώτα 15 λεπτά της αναμέτρησης (2’, 15’) και εν τέλει να οδηγήσει την ΑΕΚ στο πολύ άνετο πέρασμα από το Περιστέρι (0-5).