ΑΕΛ – Λεβαδειακός 0-0: Iσόπαλο το ντέρμπι κορυφής (highlights)

Χωρίς νικητή το ντέρμπι κορυφής μεταξύ ΑΕΛ και Λεβαδειακού για την 24η αγωνιστική του Α’ Ομίλου της Super League 2. Στο 18ο λεπτό ο Μπαΐροβιτς προσπάθησε να «κρεμάσει» τον Σουλούκο, αλλά ο κίπερ των γηπεδούχων έδιωξε με δυσκολία σε κόρνερ. Οι δύο ομάδες δεν πήραν επιθετικά ρίσκα και το ημίχρονο έληξε στο μηδέν.

Στο 52′ η ΑΕΛ ζήτησε πέναλτι για παράβαση του Μεχία, αλλά ο Διαμαντόπουλος

τον τιμώρησε με κίτρινη κάρτα για «θεάτρο». Ένα λεπρό αργότερα ο Μπαΐροβιτς βρέθηκε σε καλή θέση μέσα στην περιοχή του Σουλούκου, όμως ο γκολίπερ απέκρουσε εντυπωσιακά και κράτησε το 0-0.

Ο Λεβαδειακός βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας με 52 βαθμούς, ενώ ακολουθεί η ΑΕΛ με 43.

ΑΕΛ (Παύλος Δερμιτζάκης): Σουλούκος, Θ. Παπαγεωργίου, Μαϊδανός (72′ λ.τ Νίνο), Ηλιάδης, Γιανναράκης, Πλέγας, Αντράντα, Κοσσονού (64′ Φατάι), Κ. Παπαγεωργίου (64′ Στίνα), Πεντρόσο, Μαυριάς (72′ Παπαδόπουλος).

Λεβαδειακός (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Γκροφ, Βήχος, Λιάγκας, Ντεντάκης, Πίρινεν, Μεχία, Μπελμόντε (71′ λ.τ Κωστή), Γκουστάβο (63′ Νίκας), Κουάδρα (78′ Πολέττο), Γιαννιώτας, Μπαΐροβιτς (71′ Τσιριγώτης).