Αλμέιδα: «Θα μπορούσαμε να είχαμε μεγαλύτερο σκορ»

Ο Ματίας Αλμέιδα λίγα λεπτά μετά τη νίκη στα Ιωάννινα μίλησε στον Γιώργο Βασιλείου για την επιστροφή στην αγωνιστική δράση μετά τη διακοπή του πρωταθλήματος και τη νίκη της ΑΕΚ επί του ΠΑΣ Γιάννινα.

Όπως σημείωσε ο Αργεντινός τεχνικός με τη βοήθεια του Παναγιώτη Αναστασόπουλου για τις ανάγκες της μετάφρασης: «Την περσινή χρονιά είχαμε χάσει σε αυτό το γήπεδο, φέτος

κερδίσαμε. Το πρώτο μας ημίχρονο ήταν πολύ καλό, θα μπορούσαμε να είχαμε μεγαλύτερο σκορ. Ο αντίπαλος είναι ένας δυνατός, σκληροτράχηλος αντίπαλος και νομίζω πως ξέραμε πώς να διαχειριστήκαμε το 0-1».

Για την κουβέντα αναφορικά με τα τελειώματα στις φάσεις πρόσθεσε: «Είναι αυτό που λέμε τελευταία, ότι ναι μεν προσπαθούμε να δημιουργήσουμε και να σκοράρουμε περισσότερα γκολ αλλά εμείς σήμερα ήρθαμε εδώ για να πάρουμε τους τρεις βαθμούς, αν μπορούσαμε να σκοράρουμε θα ήταν καλύτερα αλλά πήραμε τους τρεις βαθμούς».