Άνοιξε λογαριασμό στους τελικούς ο Ολυμπιακός με …buzzer beater της Νίζετιχ, 3-2 τον Παναθηναϊκό σε ματς θρίλερ

Με δύο επιτυχημένες προσπάθειες της Νίζετιχ όταν η μπάλα έκαιγε, ο Ολυμπιακός νίκησε 3-2 σετ (25-20, 22-25, 25-09, 18-16) του Παναθηναϊκού στον πρώτο τελικό της Volleyleague. Το ματς ήταν θρίλερ και κρίθηκε στις λεπτομέρειες εκεί όπου μίλησε η Νιζετίχ. Είχε επιτυχημένη επίθεση στο 17-16 του πέμπτου σετ και με δικό της άσσο στην επόμενη φάση σφράγισε την πρώτη νίκη του Ολυμπιακού. Οι «ερυθρόλευκες» είχαν αποτελεσματικότητα στη γραμμή του σέρβις (10-4) ενώ στα μπλοκ κυριάρχησε η Σαμαντάν του Παναθηναϊκού με 5 (12-10 για το «τριφύλλι».

Περισσότερα σε λίγο…

Άνοιξε, Ολυμπιακός, …buzzer, Νίζετιχ 3-2, Παναθηναϊκό,anoixe, olybiakos, …buzzer, nizetich 3-2, panathinaiko