Απίστευτες εικόνες! Από φιέστα ανόδου… παγωμάρα για το Αμβούργο (vids)

Το ματς του Αμβούργου με την ουραγό Σαντχάουζεν για την 34η και τελευταία αγωνιστική της Τσβάιτε Λίγκα, δεν είχε έντονες συγκινήσεις εντός του 90λεπτου, καθώς οι φιλοξενούμενοι πήραν μια σχετικά άνετη νίκη με 0-1 χάρη στο γκολ του Ζαν Λουκ Ντομπέ απ’ το 3ο λεπτό. ΌΛΑ ξεκίνησαν μετά το τελευταίο σφύριγμα! Η νίκη αυτή τους έδινε σημαντικό προβάδισμα για την απευθείας άνοδο στην κορυφαία κατηγορία του γερμανικού ποδοσφαίρου, καθώς ήθελαν καλύτερο αποτέλεσμα απ’ τη Χάιντενχαιμ, η οποία παράλληλα ήταν πίσω στο σκορ με 1-2 απ’ την

προτελευταία της βαθμολογίας Ρέγκενσμπουργκ.

Κατά τη διάρκεια του ματς στην εξέδρα είχε στηθεί φιέστα, καθώς η Χάιντεχναιμ έμενε πίσω στο σκορ.

Οι φίλοι του Αμβούργου με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο για να πανηγυρίσουν την άνοδο, ωστόσο η Χάιντεχαιμ πραγματοποίησε επική ανατροπή στις καθυστερήσεις και τελικά επικράτησε 2-3 της Ρέγκεσνμπουργκ σε ένα ματς που μέτρησε 15 λεπτά επιπλέον χρόνου. Η τελική κατάταξη έφερε τη Χάιντενχαμ στην πρώτη θέση, καθώς ξεπέρασε και την αδιάφορη Ντάρμασταντ (είχε εξασφαλίσε την άνοδο την προηγούμενη αγωνιστική) η οποία ηττήθηκε 4-0 απ’ την Γκρόιτερ Φιρθ, ενώ το Αμβούργο έμεινε τρίτο και θα διεκδικήσει την άνοδο μέσω των πλέι οφ. Οι οπαδοί του Αμβούργου έζησαν μέσα σε λίγα λεπτά ένα απίστευτο κοντράστ συναισθημάτων, το οποίο αποτυπώνεται με τον καλύτερο τρόπο στα παρακάτω τηλεοπτικά πλάνα!