Άρης-ΑΕΚ: Τεσσάρα και νίκη μετά από εννιά χρόνια (vid)

Άρης-ΑΕΚ: Τεσσάρα και νίκη μετά από εννιά χρόνια (vid)osinteliΠέμ, 01/14/2021 - 11:28

Με το εμφατικό 4-0 στα playoff της σεζόν 2007-08 ο Άρης έβαζε τέλος σε ένα αρνητικό σερί εννέα ετών χωρίς εντός έδρας νίκη απέναντι στην ΑΕΚ.

Στα playoff της σεζόν 2007-08 έμελλε να σπάσει μια δυσμενής παράδοση για τον Άρη που κρατούσε εννιά χρόνια και τον ήθελε να μην κερδίζει την ΑΕΚ εντός

έδρας. Και το έκανε με εμφατικό τρόπο επικρατώντας της Ένωσης με σκορ 4-0 σε μια μοναδική παράσταση της ομάδας του Ντούσαν Μπάγεβιτς.

Ο Νεμπεγλέρας είναι αυτός που με υπέροχο σουτ άνοιξε το σκορ μόλις στο έκτο λεπτό της αναμέτρησης για να αναλάβουν δράση στη συνέχεια οι Χαβίτο και Κόκε που έκαναν ότι ήθελαν την άμυνα της ΑΕΚ. Στο 39' σε μια γρήγορη αντεπίθεση ο Χαβίτο έκανε το 2-0, ενώ ο ίδιος παίκτης μετά από ωραίο συνδυασμό με τον Κόκε έκανε το 3-0 στο 48'.

Το τελικό 4-0 έκανε ο Κόκε στο 56ο λεπτό από ασίστ του Βλάνταν Ίβιτς ολοκληρώνοντας τον θρίαμβο από νωρίς στο παιχνίδι. Αυτή ήταν και η πιο ευρεία νίκη της ομάδας του Άρη επί της ΑΕΚ στην ιστορία τους στην Α' Εθνική.

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Άρης - Ποδόσφαιρο ΑΕΚ - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Άρης - ΑΕΚ Άρης ΕΛΛΑΔΑ Άρης-ΑΕΚ: Τεσσάρα και νίκη μετά από εννιά χρόνια Submitted by osinteli on Πέμ, 01/14/2021 - 08:00 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/ARIS_AEK_07_08_PLAYOFF_TESSARA_… ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΕΛΛΑΔΑ Με το εμφατικό 4-0 στα playoff της σεζόν 2007-08 ο Άρης έβαζε τέλος σε ένα αρνητικό σερί εννέα ετ΄ν χωρίς εντός έδρας νίκη απέναντι στην ΑΕΚ. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Άρης - ΑΕΚ Άρης Άρης - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Με το εμφατικό 4-0 στα playoff της σεζόν 2007-08 ο Άρης έβαζε τέλος σε ένα αρνητικό σερί εννέα ετών χωρίς εντός έδρας νίκη απέναντι στην ΑΕΚ.

Article publish on Πέμ, 01/14/2021 - 11:28 Article hide updated date On Article is longform Off