Άστον Βίλα-Λούτον 3-1: 12 στα 12 με άνεση στο Βίλα Παρκ (highlights)

Οι γηπεδούχοι είχαν εκρηκτικό 20λεπτο με ένα γκολ και 5 τελικές. Ο Τζανιόλο έπεσε πάνω στον εξαιρετικό Καμίνσκι που του αρνήθηκε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Βίλα, αλλά ο Βέλγος δεν κατάφερε να σταματήσει τον Μακ Γκιν με τον Σκωτσέζο να ανοίγει το σκορ στο 17′.

Από το 20′ κι έπειτα η ομάδα του Έμερι έριξε ταχύτητα, χωρίς όμως να απειληθεί ιδιαίτερα, αν εξαιρέσουμε ια επικίνδυνη άνοδο του Ογκμπένε από τ’ αριστερά στο 28′.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι κλείδωσαν το τρίποντο με ωραίο σουτ σκροπ του Ντιαμπί. Στο 63′ και πάλι πρωταγωνιστής ήταν ο Γάλλος ο οποίος γύρισε την μπάλα και ο Λόκιερ άθελά του την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του για το 3-0.

Ακόμα ένα αυτογκόλ έκλεισε το σκορ όταν μετά το γύρισμα του Κόνσα η μπάλα βρήκε στο δοκάρι, στην πλάτη του Μαρτίνες για το τελικό 3-1.