Αταλάντα – Ίντερ 1-2: Πέρασε από το Μπέργκαμο και περιμένει (highlights)

Οι «νερατζούρι», είναι πέντε αγωνιστικές αήττητοι και περιμένουν το αυριανό αποτέλεσμα της Γιούβε στην έδρα της Φιορεντίνα.

Η Αταλάντα έχασε μετά από δύο αγώνες και έμεινε πέμπτη.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 40ο λεπτό, όταν ο Μούσο ανέτρεψε τον Νταρμιάν στην περιοχή και ο Τσαλχάνογλου έγραψε το 0-1 από τη «βούλα».

Στο 57′, η Ίντερ διπλασίασε τα τέρματά της, όταν ο Μχιταριάν έκλεψε την μπάλα ψηλά, τροφοδότησε τον Λαουτάρο και αυτός σκόραρε με υπέροχο πλασέ.

Τέσσερα λεπτά αργότερα όμως, η Αταλάντα μείωσε, με τον Λούκμαν να παίρνει την μπάλα από τον Ντιμάρκο

και να «σερβίρει» στον Σκαμάκα.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν για την ισοφάριση, όμως δεν μπόρεσαν να σκοράρουν και μάλιστα έμειναν με δέκα στις καθυστερήσεις, με δεύτερη κίτρινη του Τολόι.

Αταλάντα (Γκασπερίνι): Μούσο – Σκαλβίνι (63′ Τολόι), Τζιμσίτι, Κολάσινατς (56′ Πάσαλιτς) – Τζαπακόστα (56′ Χάτεμπουρ), Ντε Ρόον, Έντερσον, Ρουτζέρι – Κοοπμάινερς (80′ Μουριέλ) – Λούκμαν (80′ Ντε Κετελάρε), Σκαμάκα.
Ίντερ (Ιντσάγκι): Ζόμερ – Παβάρ (33′ Νταρμιάν), Ντε Φράι, Ατσέρμπι – Ντάμφρις, Μπαρέλα, Τσαλχάνογλου (86′ Ασλάνι), Μχιταριάν (71′ Φρατέζι), Ντιμάρκο (71′ Αουγκούστο) – Τουράμ, Μαρτίνες (86′ Σάντσες).