Μπαρτσελόνα - Έλτσε 3-0: Με Μέσι σήκωσε κεφάλι (hls)

Μπαρτσελόνα - Έλτσε 3-0: Με Μέσι σήκωσε κεφάλι (hls)sdimolitΤετ, 02/24/2021 - 21:50

Η Μπαρτσελόνα επέστρεψε στις νίκες και με δύο γκολ του Μέσι νίκησε εύκολα την Έλτσε στο Καμπ Νόου. Η ομάδα του Κούμαν προσπέρασε τη Σεβίλλη και ανέβηκε στη 3η θέση της βαθμολογίας, 5 πέντε πόντους πίσω από τη πρωτοπόρο Ατλέτικο (55) και δύο από τη Ρεάλ (52) που έχουν από ματς λιγότερο. Οι ''μπλαουγκράνα'' προέρχονταν από βαριά ήττα από τη Παρί Σεν Ζερμέν στο Champions League

και την απρόσμενη ισοπαλία με τη Κάντιθ (1-1). 15η νίκη σε 24 παιχνίδια στο πρωτάθλημα, 8η στο Καμπ Νόου.

Καταιγιστική η Μπαρτσελόνα στην επανάληψη, πέτυχε τρία γκολ σε 30'.Οι Καταλανοί μετά το 0-0 του πρώτου ημιχρόνου αποφάσισαν να καθαρίσουν το ματς πετυχαίνοντας γκολ με τον Λιονέλ Μέσι (1-0, 48ο λεπτό). Ο Αργεντινός ανέβασε το δείκτη του σκορ με δεύτερο προσωπικό γκολ (2-0, 68ο λεπτό), 18ο στη La Liga, 13ο μέσα στο 2021! Ο Ζόρντι Άλμπα πέντε λεπτά αργότερα πέτυχε γκολ ύστερα από δύο μήνες γράφοντας το 3-0 (73ο λεπτό).

Την ερχόμενη αγωνιστική η Μπαρτσελόνα έχει δύσκολη αποστολή στην Ανδαλουσία απέναντι στη Σεβίλλη (27/2), με την οποία θα ξαναπαίξει τη ρεβάνς (2-0) του κυπέλλου αρχές Μαρτίου (3/3). Η Έλτσε που παραμένει στη ζώνη του υποβιβασμού αντιμετωπίζει τη Γρανάδα (28/2).

Μπαρτσελόνα (Κούμαν): Τερ Στέγκεν, Πικέ (77' Λανγκλέ), Μινγκέθα, Άλμπα (77' Ντεστ), Ουμτιτί, Πιάνιτς (46' Ντεμπελέ), Ντε Γιονγκ, Πέδρι, Τρινκάο (67' Μπουσκέτς), Μέσι, Μπρέθγουέιτ (77' Γκριεζμάν)

Έλτσε (Εσκριμπά): Μπαντία, Μπαραγκάν, Μοχίκα, Σιφουέντες (60' Φιδέλ), Βερντού, Σάντσεθ (81' Εμφουλού), Γκούτι, Μίγια (72' Νίνο), Ριγκόνι (60' Μορέντε), Μπογέ (72' Καρίγιο)

ΙΣΠΑΝΙΑ - Primera Division - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Barcelona - Ποδόσφαιρο Elche - Ποδόσφαιρο Off Off sdimolit Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Barcelona II ΙΣΠΑΝΙΑ Η Μπαρτσελόνα επέστρεψε στις νίκες και με δύο γκολ του Μέσι (18 γκολ στη σεζόν) νίκησε εύκολα την Έλτσε στο Καμπ Νόου.  Article publish on Τετ, 02/24/2021 - 21:50 Article hide updated date On Article is longform Off