Μπέρνλι – Μπόρνμουθ 0-2: “Διπλό” ύστερα από επτά ήττες

Το παιχνίδι άρχισε με τον καλύτερο τρόπο για την Μπέρνλι, οι οποία είχε τις ευκαιρίες. Ωστόσο, η Μπόρνμουθ στην πρώτη της επίσκεψη στην αντίπαλη περιοχή, άνοιξε το σκορ με τον Τζάστιν Κλάιφερτ στο 13’ μετά από ασίστ του Λιούις Κουκ. Στις καθυστερήσεις ο Νέτο σταμάτησε σουτ του Μπρουν Λάρσεν, αλλά το πρώτο ημίχρονο έληξε 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι βρέθηκαν κοντά στην ισοφάριση με τον Κούλεν, αλλά το γκολ δεν μέτρησε για φάουλ στο 67’. Στο 88’ τα “κεράσια” βρήκαν και δεύτερο γκολ

με τον Σεμενιό. Στα υπόλοιπα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με το 0-2 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Την επόμενη αγωνιστική η Μπέρνλι θα πάει στο «London Stadium» να αντιμετωπίσει τη Γουέστ Χαμ (10/3, 16:00), ενώ η Μπόρνμουθ θα υποδεχτεί την ουραγό Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (9/3, 17:00)

Μπέρνλι (Κομπανί): Τράφορντ- Ασινιόν, Ο’ Σέι, Εστεβέ, Τέιλορ- Βιτίνιο, Μπέργκε, Κούλεν, Όντομπερτ- Φοφανά, Μπρουν Λάρσεν

Μπόρνμουθ (Ιραόλα): Νέτο- Σμίθ, Ζαμπάρνι, Σένεσι, Κέρκεζ- Λ. Κουκ, Κρίστι- Σεμενιό, Κλάιφερτ, Ταβερνιέρ- Σολάνκι.

Μπέρνλι – Μπόρνμουθ 0-2, “Διπλό”,bernli – bornmouth 0-2, “diplo”