Μπόχουμ – Γκλάντμπαχ 1-3: Πρώτη νίκη για τους Πράσινους σε επεισοδιακό ματς (highlights)

Η Μπορούσια Μένχενγκλάντμπαχ πέτυχε την πρώτη φετινή της νίκη στη Bundesliga, καθώς επικράτησε 3-1 της Μπόχουμ στο “Ρουρστάντιον” με τον Αλασάν Πλέα να σκοράρει δύο τέρματα και να μοιράζει μια ασίστ.

Καθυστέρησε να αρχίσει το ματς εξαιτίας μερίδας οπαδών της Γκλάντμπαχ, οι οποίοι είχαν κλείσει την έξοδο ασφαλείας, ολιγόλεπτη διακοπή μετά από ρίψη καπνογόνων από τους χούλιγκαν των φιλοξενούμενων.

Στο 27ο λεπτό, ο Φλόριαν Νόιχαους άνοιξε το σκορ, ενώ ο Αλασάν Πλέα έκανε το 2-0 στο 37ο λεπτό. Ο Πλέα σκόραρε και το τρίτο τέρμα της Γκλάντμπαχ στο 45′, ενώ το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Αντονί Λοσιλά στο 68ο λεπτό.

Μπόχουμ – Γκλάντμπαχ 1-3, Πρώτη, Πράσινους,bochoum – gklantbach 1-3, proti, prasinous