Μπολόνια-Σπέτσια 2-1: Ανατροπή με δυο γκολ του Αρναούτοβιτς

Η Μπολόνια υποδέχθηκε την Σπέτσια για το τελευταίο παιχνίδι της 26ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος.

Το προβάδισμα στην αναμέτρηση πήρε η φιλοξενούμενη ομάδα με τον Ρέι Μανάι στο 11ο λεπτό του αγώνα. Ο 24χρονος Αλβανός πέτυχε το τρίτο του γκολ με τη φανέλα της ομάδας του. Η απάντηση από την Μπολόνια ήρθε στο 40′ με ωραία συνεργασία του Μούσα Μπάροου με τον Μάρκο Αρναούτοβιτς. Ο 32χρονος Αυστριακός έγραψε το 1-1 για τους οικοδεσπότες. Το τελικό 2-1 έγραψε στο 84ο λεπτό ο Αρναούτοβιτς και χάρισε το τρίποντο στην ομάδα του ύστερα από τέσσερα παιχνίδια με τρεις ήττες και μια ισοπαλία.

Ο δικός μας, Δημήτρης Νικολάου ήταν στο αρχικό σχήμα της Σπέτσια και αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι. Η Μπολόνια βρίσκεται στη 13η με 31 βαθμούς, ενώ η Σπέτσια είναι 15η με 26.