Μπορούσια Ντόρτμουντ – Άουγκσμπουργκ 5-1: Οι… ρεζέρβες έριξαν πεντάρα με Παπαδόπουλο βασικό! (highlights)

Αν και ο Έντιν Τέρζιτς έκανε μαζικό rotation ενόψει του δεύτερου ημιτελικού του Champions League κόντρα στην Παρί Σεν Ζερμέν, οι “ρεζέρβες” της Μπορούσια Ντόρτμουντ συνέτριψαν με 5-1 την Άουγκσμπουργκ στο “Ζίγκναλ Ιντούνα Παρκ”.

Στο βασικό σχήμα της Μπορούσια βρέθηκε ο ομογενής Αντώνης Παπαδόπουλος για πρώτη φορά σε αγώνα Bundesliga, αποθεώθηκε από τον κόσμο ο Μάρκο Ρόις.

Ο Γιουσούφα Μουκόκο άνοιξε… νωρίς νωρίς το σκορ για την Μπορούσια στο 4ο λεπτό, ενώ ο Μάλεν στο 20ο λεπτό έκανε το 3-0 για τους γηπεδούχους.

Το τρίτο τέρμα της Μπορούσια και δεύτερο προσωπικό σημείωσε ο Μουκόκο στο 29ο λεπτό και ο Βάργκας στο 32ο λεπτό μείωσε σε 3-1.

Το 4-1 έκανε ο Μάρκος Ρόις στο 34′ μετά από ασίστ του 18χρονου Βέτγεν (ντεμπούτο με τη Μπορούσια), ενώ το τελικό 5-1 διαμόρφωσε ο Ενμετσά στο 64ο λεπτό.