Χάιντενχαϊμ – Αμβούργο 3-3 : Την τιμώρησε

Αν κάτι μπορεί να πει το Αμβούργο για το πρώτο ημίχρονο του αγώνα είναι η λέξη αν… στο 8ο λεπτό ο Γκλάτσελ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι των γηπεδούχων αλλά, ως εκεί.

Η Χάιντενχαϊμ στην συνέχεια άρχισε να κάνει αυτό που ξέρει καλά. Να τρέχει. Να τρέχει με σκοπό. Πίεσε παντού, έκλεψε μπάλες, δημιούργησε φάσεις.

Αποτέλεσμα τρία γκολ ως το ημίχρονο με Μπέστε (27′), Σέπνερ (30′), Κλάιντινστ και… λίγα ήταν.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι σπατάλησαν πάρα πολλές ευκαιρίες και ξαφνικά το Αμβούργο μείωσε, γιατί

η μπάλα τιμωρεί, με τον Νέμετ (72′) για να δώσει ενδιαφέρον στο ματς.

Στο 79ο λεπτό ότι δεν κατάφερε στο πρώτο ημίχρονο ο Γκλάτσελ το έκανε γκολ στο δεύτερο και το ματς έγινε 3-2.

Με φοβερό γκολ του Γιάτα (88′) οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν το ματς και ολοκλήρωσαν την τιμωρία της Χάιντενχαϊμ με το τελικό 3-3.

Χάιντενχαϊμ : Μίλερ – Μπους (Γκάιπλ), Μάινκα, Ζίερσλεμπεν, Φέρενμπαχ – Πικ (Σέσα), Μαλόουνι, Σέπνερ (Σίμερ), Μπέστε (Τόιερκαουφ) – Τόμαλα (Κούλβετερ), Κλάιντινστ

Αμβούργο : Φερνάντες – Χάγερ, Σόνλαου, Μοντέρο (Μπένες), Μούχαϊμ – Μέφερτ (Νέμετ), Ρέις, Κένιγκσντερφερ (Κάτερμπαχ) – Γιάτα, Ντομπέ (Κίτελ), Γκλάτσελ