Έλαμψε ο Ινιέστα (pics)

Έλαμψε ο Ινιέστα (pics)sdimolitΤετ, 11/25/2020 - 18:36

Ο 36χρονος Αντρές Ινιέστα με γκολ και ασίστ οδήγησε την Βίσελ Κόμπε στη φάση των νοκ άουτ του Ασιατικού Champions League. Η ομάδα του Ισπανού πέρασε από την έδρα της Γκουαντσού Έβεργκραντ (1-3) για την 3η αγωνιστική των ομίλων.

Ο Ισπανός πέτυχε το 3ο γκολ

της ομάδας (1ο στην διοργάνωση δικό του) του Φάμπιο Καναβάρο στο 84ο λεπτό και κλείδωσε την πρόκριση. Το σκορ άνοιξε ο Φουρουχάσι στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου (0-1, 44ο λεπτό), ο ίδιος πέτυχε αυτογκόλ στο 55ο λεπτό για το 1-1, όμως μέσα σε δέκα λεπτά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν την νίκη με τα γκολ των Ντάγκλας (74ο λεπτό, 1-2 και Ινιέστα 84ο λεπτό, 1-3).

Ο Ινιέστα που τα τελευταία δύο χρόνια αγωνίζεται στην Ιαπωνία, πανηγύρισε την μεγάλη επιτυχία στους λογαριασμούς του στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης:

➕3️⃣ Gran retorno en la Champions! Grandísimo esfuerzo del equipo! Felicidades!! Vamos @visselkobe