Έλτσε - Βιγιαρεάλ 2-2: Επέστρεψε η ομάδα του Αλμιρόν (hls)

Έλτσε - Βιγιαρεάλ 2-2: Επέστρεψε η ομάδα του Αλμιρόν (hls)csaranΣάβ, 02/06/2021 - 22:32

Η Έλτσε υποδέχτηκε την Βιγιαρεάλ για την 22η αγωνιστική της Primera Division σε ένα χορταστικό παιχνίδι το οποίο ολοκληρώθηκε ισόπαλο με σκορ 2-2.

Η ομάδα του Ουνάι Έμερι φάνηκε ότι θα έχει εύκολο έργο αφού στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε με 0-2 με τέρματα του Μορένο στο 16ο και το 35ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι δεν τα παράτησαν ανέβασαν την απόδοση

τους και κυνήγησαν την ανατροπή και ως ενός σημείου τα κατάφεραν. Στο 49ο λεπτό μείωσαν με τον Καρίγιο για να φέρει το ματς σε πλήρη ισορροπία ο Μπογιέ.

Η Βιγιαρεάλ βρίσκεται στην 5η θέση με 36 βαθμούς με τη Έλτσε να παραμένει προτελευταία με 18 πόντους.

Την επόμενη αγωνιστική το "κίτρινο υποβρύχιο" θα υποδεχτεί την Μπέτις και η ομάδα του Φρανσίσκο Αλμιρόν θα δοκιμαστεί στην έδρα της Θέλτα.

ΙΣΠΑΝΙΑ - Primera Division - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Elche - Ποδόσφαιρο Villarreal - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Elche ΙΣΠΑΝΙΑ Δεν τα παράτησε και τελικά πήρε την ισοπαλία η Έλτσε παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με δυο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο. Article publish on Σάβ, 02/06/2021 - 22:32 Article hide updated date On Article is longform Off