Γερμανία-Ουκρανία 3-3: Νίκησε… το θέαμα στη Βρέμη

Οι Γερμανοί μπήκαν με τον καλύτερο τρόπο στο παιχνίδι και προηγήθηκαν στο 6ο λεπτό όταν ο Βολφ έκανε ωραία ενέργεια και εκτέλεσε, ο Φούλκρουγκ άλλαξε την πορεία της μπάλας και την έστειλε στα δίχτυα για το 1-0.

Η Ουκρανία απάντησε σκοράροντας δύο φορές στις ισάριθμες πρώτες επισκέψεις της στην περιοχή της Γερμανίας. Πρώτα στο 18′ όταν ο Τσιγκάνκοφ νίκησε τον τερματοφύλακα Τραπ και στη συνέχεια στο 23ο λεπτό με σκόρερ τον Μούντρικ και δημιουργό τον Τίμτσουκ.

Η ομάδα του Φλικ είχε εξαιρετική ευκαιρία να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου όταν ο Σανέ εκτέλεσε

φάουλ με τη μπάλα να χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας των Ουκρανών.

Ο Τσιγκάνκοφ διαμόρφωσε το 3-12 για την Ουκρανία στο 55ο λεπτό και οι Γερμανοί άλλαξαν σχηματισμό στο δεύτερο μισό του δευτέρου ημιχρόνου. Ο Χάβερτς πέρασε ως αλλαγή στο ματς και μείωσε στο 83′, ενώ κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Σόμπολ με τον Κίμιχ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα (3-3) στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.