Γουέστ Χαμ-Μπόρνμουθ 1-1: Και τυχερή ήταν η ομάδα του Μόγες (highlights)

Μία ομάδα υπήρχε στο γήπεδο στο πρώτο ημίχρονο και αυτή ήταν η Μπόρνμουθ, που περιόρισε στο ελάχιστο τη δραστηριότητα των Λονδρέζων στο γήπεδο. Προηγήθηκε μόλις στο 3ο λεπτό, όταν μετά το διπλό λάθος του Ζουμά και του Φίλιπς (πραγματοποίησε το ντεμπούτο του), ο Σολάνκε έγραψε το 0-1. Στη συνέχεια η ομάδα του Ιραόλα είχε άλλες δύο σημαντικές στιγμές, με το πλασέ του Σεμένιο στο 36ο λεπτό που έδιωξε ενστικτωδώς ο Αρεολά και με το σουτ του Σεμένιο στις καθυστερήσεις που κόντραρε στον Έμερσον, με κέρδος για τη Μπόρνμουθ μόνο ένα κόρνερ.

Στην επανάληψη μειώθηκε η επιθετικότητα της Μπόρνμουθ,

με τη Γουέστ Χαμ να βρίσκει την ισοφάριση στο 61ο λεπτό με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γουόρντ-Πράους, πέναλτι που κέρδισε ο Κούντους σε ανατροπή του από τον Κέλι. Η ομάδα του Μόγες παρέμεινε αήττητη για έκτο συνεχόμενο παιχνίδι, αλλά με τρεις σερί ισοπαλίες, για πρώτη φορά από τον Απρίλιο του 2017. Η Μπόρνμουθ πήρε τον πρώτο της βαθμό, μετά τις συνεχόμενες ήττες που είχε προηγουμένως από Τότεναμ και Λίβερπουλ.