Κ17 ΑΕΚ-Άρης 0-3: Στον τελικό οι Θεσσαλονικείς

Ο Άρης άνοιξε το σκορ στο 14ο λεπτό με τον Μακρή, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την αμυντική αδράνεια της ΑΕΚ για το 1-0. Στο δεύτερο ημίχρονο οι “φιλοξενούμενοι” πέτυχαν δύο ακόμα γκολ με τους Κατραντζή (67′) και Τανούλη (85′), ο δεύτερος σκόραρε από την “άσπρη βούλα” για το τελικό 3-0.

Την Τετάρτη (16/03) ο Άρης θα αναμετρηθεί στον τελικό με το

νικητή από το παιχνίδι Ατρόμητος-ΠΑΟΚ (13/03, 15:00-Novasports). Η ομάδα του Κώστα Καζανά θα διεκδικήσει τον τίτλο του Πρωταθλήτη ύστερα από 10 χρόνια. Θυμίζουμε ότι ο Άρης κατέκτησε τον τίτλο το περασμένο 2012.

Οι συνθέσεις;

AEK (Γενναίος Καραχάλιος): Μπαλαμώτης, Σβίγκος (55’Πετράκος), Κοσίδης, Γιαματζίδης, Χατζηνικολάου (68′ Γεωργαλής), Κρουσελνίτσκι (68′ Κολιμάτσης), Μαρούτσης, Μούτσα (55′ Καντίου), Ανδρικόπουλος, Κοντορούχας και Κοντάκης (25′ Γεωργέας).

Άρης (Κώστας Καζάνας): Καρακασίδης, Σεβαστίδης, Κράνιας, Τσομπανίδης, Τανούλης, Καρυπίδης, Μακρής, Αλμύρας, Αμπεριάδης, Τσαλίκογλου, Σταυρόπουλος