Κινγκς-Νάγκετς 123-117: Μεγάλη νίκη για τους «Βασιλιάδες» (video)

Οι δυο παίκτες των γηπεδούχων σημείωσαν από 26 πόντους, με τον Φοξ να έχει και 16 ασίστ, κάνοντας double double. Ο Ντομάντας Σαμπόνις έκανε και αυτός double double με 17 πόντους και 15 ριμπάουντ. Σε «ρηχά νερά» κινήθηκε ο Σάσα Βεζένκοφ, ο οποίος είχε τέσσερις πόντους, τρία ριμπάουντ και ένα λάθος σε

14:08 λεπτά συμμετοχής. Από την άλλη πλευρά, ο Νίκολα Γιόκιτς έκανε triple double με 36 πόντους, 14 ασίστ και 13 ριμπάουντ, σε 38:20 λεπτά συμμετοχής. Επίσης, ο Σέρβος σέντερ είχε δυο κλεψίματα και ένα κόψιμο. Στους 20 πόντους ο Ρέτζι Τζάκσον και στους 17 ο Άαρον Γκόρντον. Αυτή ήταν η ενδέκατη φετινή νίκη των «Βασιλιάδων» σε 18 ματς, ενώ οι πρωταθλητές γνώρισαν την έβδομη φετινή τους ήττα σε 21 ματς. Δείτε το triple double του “Τζόκερ” στο παραπάνω βίντεο.

Οι πόντοι:

Κινγκς: Μπαρνς 11, Μάρεϊ 8, Σαμπόνις 17, Χουέρτερ 16, Φοξ 26, Μονκ 26, Λάιλς 7, Βεζένκοφ 4, ΜακΓκι 8

Νάγκετς: Πόρτερ 13, Γκόρντον 17, Γιόκιτς 36, Κάλντγουελ-Πόουπ 9, Τζάκσον 20, Μπράουν 11, Στάουθερ 3, Ουάτσον 4, Τζόρνταν 4