Κινγκς-Τίμπεργουλβς 98-110: Μεγάλο διπλό στο Σακραμέντο (video)

Κορυφαίος των φιλοξενούμενων ήταν η ο Άντονι Έντουαρντς, ο οποίος έκανε double double με 34 πόντους και δέκα ασίστ. Επίσης, είχε πέντε ριμπάουντ, ένα κλέψιμο, ένα κόψιμο και πέντε λάθη σε 39:04 λεπτά συμμετοχής. Ο Ρούντι Γκομπέρ έκανε double double με 21 πόντους και 17 ριμπάουντ, ενώ στους 20 πόντους σταμάτησε ο Τζέιντεν ΜακΝτάνιελς. Από την άλλη πλευρά, ο

ΝτεΆαρον Φοξ είχε 27 πόντους και ο Κίγκαν Μάρεϊ 20. Ο Ντομάντας Σαμπόνις έκανε triple double με 17 πόντους, δέκα ριμπάουντ και δέκα ασίστ σε 39:02 λεπτά συμμετοχής. Επίσης, ο Λιθουανός παίκτης είχε ένα κλέψιμο και τρία λάθη. Ο Σάσα Βεζένκοφ είχε ένα ριμπάουντ και ένα κλέψιμο σε 7:34 λεπτά συμμετοχής. Αυτή ήταν η 22η φετινή νίκη των «λύκων» σε 28 ματς, ενώ οι «Βασιλιάδες» γνώρισαν την ενδέκατη φετινή τους ήττα, επίσης σε 28 ματς. Δείτε τις καλύτερες στιγμές των φιλοξενούμενων στο παραπάνω βίντεο.

Οι πόντοι:

Κινγκς: Μπαρνς 12, Μάρεϊ 20, Σαμπόνις 17, Χουέρτερ 2, Φοξ 27, Λάιλς 10, Ντουάρτε 3, ΜακΓκι 7

Τίμπεργουλβς: ΜακΝτάνιελς 20, Άντερσον 10, Γκομπέρ 21, Έντουαρντς 34, Κόνλεϊ 12, Αλεξάντερ-Ουόκερ 2, Ριντ 6, Μίλτον 5