Λεβερκούζεν-Ντάρμσταντ 5-1: Με πεντάρα στην κορυφή! (highlights)

Για ένα ημίχρονο συνάντησε προβλήματα η Μπάγερ Λεβερκούζεν κόντρα στη Ντάρμσταντ, η οποία πήγε στα αποδυτήρια στο ημίχρονο με το σκορ στο 1-1, αλλά στο δεύτερο είδε τους γηπεδούχους να είναι εξαιρετικοί και να σημειώνουν τέσσερα γκολ, για το τελικό 5-1 που τους φέρνει στην κορυφή της Bundesliga.

Πρωταγωνιστής ο Βίκτορ Μπονιφάς, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ. Άνοιξε το σκορ στο 21′ και έκανε το

3-1 στο 61′. Ο Βίλεμσον είχε ισοφαρίσει στο 25′ για τη Ντάρμσταντ, η οποία δέχθηκε γκολ μετά από τέσσερα λεπτά στο δεύτερο μέρος από τον Παλάσιος που σκόραρε με τη βοήθεια του Μέλεμ.

Μετά το 3-1 του Μπονιφάς, η Λεβερκούζεν έκανε ότι ήθελε στο γήπεδο και στο 67′ ο Χόφμαν με το πρώτο του γκολ σημείωσε το 4-1, για να έρθει στο 83′ ο Χλότσεκ, τρία λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς να κάνει το 5-1.

Τελευταία φορά πο η Λεβερκούζεν ξεκίνησε το πρωτάθλημα με τρεις νίκες σε ισάριθμους αγώνες ήταν το 2013.