Νάγκετς-Μπακς 112-125: Πέρασαν από το Ντένβερ τα “ελάφια”

Νάγκετς-Μπακς 112-125: Πέρασαν από το Ντένβερ τα “ελάφια”tnalΤρί, 02/09/2021 - 07:20

Οι Μιλγουόκι Μπακς επικράτησαν 125-112 των Ντένβερ Νάγκετς εκτός έδρας, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να είναι και πάλι ο κορυφαίος της ομάδας του. Ο Έλληνας παίκτης τελείωσε την αναμέτρηση με 30 πόντους και εννέα ριμπάουντ, “αγγίζοντας” το double double. Επίσης, ο Αντετοκούνμπο είχε τρία κοψίματα σε 34,19 λεπτά συμμετοχής. Ο

Κρις Μίντλετον σημείωσε double double με 29 πόντους και δώδεκα ασίστ, ενώ στους 15 πόντους σταμάτησε ο Μπριν Φορμπς.

Από την άλλη πλευρά, ο Νίκολα Γιόκιτς τελείωσε το ματς με double double, καθώς είχε 35 πόντους και δώδεκα ριμπάουντ. Στους 24 πόντους ο Ουίλ Μπάρτον για τους γηπεδούχους, ενώ σε “ρηχά νερά” κινήθηκε ο Τζαμάλ Μάρεϊ, καθώς έμεινε στους έντεκα πόντους. Αυτή ήταν η 16η εφετινή νίκη των “ελαφιών” σε 24 ματς στην κανονική περίοδο, ενώ οι γηπεδούχοι γνώρισαν την ενδέκατη εφετινή τους ήττα σε 23 ματς.

Οι πόντοι:

Νάγκετς: Πόρτερ 8, Μίλσαπ 14, Γιόκιτς 35, Μπάρτον 24, ΜάρεΪ 11, Γκριν 5, Μόρις 12, Χάμπτον 3

Μπακς: Μίντελτον 29, Γ. Αντετοκούνμπο 30, Λόπες 13, Ντι Βιντσέντσο 13, Φορμπς 15, Όγκουστιν 5, Κόναγκτον 4, Κρεγκ 9, Πορτίς 7

Λέικερς-Θάντερ 119-112

ΑΜΕΡΙΚΗ - NBA - ΜΠΑΣΚΕΤ Denver Nuggets - Μπάσκετ Milwaukee Bucks - Μπάσκετ Off Off tnal Off Off ΜΠΑΣΚΕΤ Denver Nuggets ΑΜΕΡΙΚΗ Οι Μιλγουόκι Μπακς επικράτησαν 125-112 των Ντένβερ Νάγκετς εκτός έδρας, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να είναι και πάλι ο κορυφαίος της ομάδας του. Article publish on Τρί, 02/09/2021 - 07:20 Article hide updated date On Article is longform Off