Νότιγχαμ-Φούλαμ 3-1: Νίκησε τον κακό της δαίμονα!

Η ομάδα του Νούνο Εσπίριτο Σάντο είχε ένα εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο και πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο 20λεπτο προηγήθηκε 2-0, με υα γκολ του Χάντσον-Οντόι στο 9ο λεπτό και του Κρις Γουντ στο 19΄, το 10ο γκολ του Νεοζηλανδού στις 12 τελευταίες του εμφανίσεις. Ο καταπληκτικός στο πρώτο ημίχρονο Γκιμπς-Γουάιτ έγραψε το 3-0 στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, με τον Μάρκο Σίλβα να έχει ήδη πραγματοποιήσει τρεις αλλαγές από το 33ο λεπτό!

Η Φούλαμ μπήκε φουριόζα στην επανάληψη και κατάφερε να μειώσει σε 3-1 με την κεφαλιά του Ανταραμπιόγιο στο 49ο λεπτό. Στη συνέχεια είχε ένα πολύ καλό οχτάλεπτο από το 65΄-72΄με χαμένες ευκαρίες και δοκάρι του Τέτε στο 71ο λεπτό (15ο στη σεζόν για τη Φούλαμ, μόνο η Λίβερπουλ έχει επρισσότερα). Δύο δοκάρια είχε και η Νότιγχαμ με τον Ελάνγκα και τον Γουίλιαμς.