Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ: Διπλό μετά από 14 χρόνια (vid)

Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ: Διπλό μετά από 14 χρόνια (vid)npiliosΤρί, 01/26/2021 - 20:45

Ένα σερί 14 συνεχόμενων νικών έτρεχε ο Ολυμπιακός στα εντός έδρας παιχνίδια του απέναντι στον ΠΑΟΚ. Η τελευταία νίκη του Δικέφαλου του βορρά στην έδρα των ερυθρόλευκων ήταν στις αρχές του πρωταθλήματος 1988-89 με τον Μπορμπόκη να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ εκείνης της αναμέτρησης.

Αυτό το μεγάλο αρνητικό σερί για τον ΠΑΟΚ "έσπασε" στις 11 Ιανουαρίου 2004 στη Ριζούπολη. Το ματς κινείτο στην ισορροπία σε όλο το ημίχρονο αλλά χωρίς να ανοίξει το σκορ. Κάτι που έκανε ο Καστίγιο στο 66ο λεπτό με κεφαλιά.

Ήταν η πρώτη φορά που ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε μια αντεπίθεση εβρισκόμενος πίσω στο σκορ και την ολοκλήρωσε.

Δύο λεπτά μετά το γκολ του Καστίγιο Γιασεμάκης και Σαλπιγγίδης συνδυάστηκαν άψογα και ο τελευταίος ισοφάρισε δίνοντας το μομέντουμ στην ομάδα του Άγγελου Αναστασιάδη. Τη νίκη στον ΠΑΟΚ έδωσε ο Σπάσιτς με γκολ στο 86ο λεπτό κι ενώ λίγο νωρίτερα είχε μπει ως αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο. Όλες οι παραδόσεις είναι τελικά για να "σπάνε".

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ολυμπιακός - Ποδόσφαιρο ΠΑΟΚ - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ Ολυμπιακός ΕΛΛΑΔΑ Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ: Διπλό μετά από 14 χρόνια Submitted by npilios on Τρί, 01/26/2021 - 17:00 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/OSFP_PAOK_03_04_DIPLO_META_APO_… ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΕΛΛΑΔΑ Στις 11 Ιανουαρίου του 2004 στη Ριζούπολη ο ΠΑΟΚ πήρε εκτός έδρας νίκη από τον Ολυμπιακό ύστερα από το 1988 και το 1-0 του ΟΑΚΑ. Θυμηθείτε το πως. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ Ολυμπιακός Ολυμπιακός - Ποδόσφαιρο ΠΑΟΚ - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Στις 11 Ιανουαρίου του 2004 στη Ριζούπολη ο ΠΑΟΚ πήρε εκτός έδρας νίκη από τον Ολυμπιακό ύστερα από το 1988 και το 1-0 του ΟΑΚΑ. Θυμηθείτε το πως. Article publish on Τρί, 01/26/2021 - 20:45 Article hide updated date On Article is longform Off