Οστάνδη – Κλαμπ Μπριζ 3-0: Κατήφορος και αποδοκιμασίες! (hls)

Εκτός έδρας ήττα σοκ από την Οστάνδη, η οποία κινδυνεύει με υποβιβασμό, γνώρισε η Κλαμπ Μπριζ με το “βαρύ” 3-0 στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής του βελγικού πρωταθλήματος.

Οι Πρωταθλητές Βελγίου συνέχισαν τις προβληματικές εμφανίσεις και δέχθηκαν τρία τέρματα από μια εκ των χειρότερων επιθέσεων της βελγικής λίγκας, προκαλώντας έντονο προβληματισμό στον κόσμο της ομάδας, ο οποίος αποδοκίμασε τον προπονητή Σκοτ Πάρκερ και τους παίκτες.

H Oστάνδη κέρδισε πέναλτι στο 44ο λεπτό μετά από χέρι του Μέχελε στην περιοχή. Ο Αμπρός

ανέλαβε την εκτέλεση, είδε τον Μινιολέ να αποκρούει, ωστόσο πήρε το ριμπάουντ και με πλασέ έκανε το 1-0.

Το δεύτερο τέρμα της Οστάνδης σημείωσε ο ΜακΓκίαν με σουτ έξω από την περιοχή στο 58ο λεπτό και το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Ατάνγκα στο 95ο λεπτό.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη της Οστάνδης στο βελγικό πρωτάθλημα μετά τις αρχές Νοεμβρίου και μόλις η τρίτη στην ιστορία της κόντρα στην Κλαμπ Μπριζ.

Η Οστάνδη έφτασε τους 23 βαθμούς και βρίσκεται στη 16η θέση της κατάταξης, ενώ η Κλαμπ Μπριζ έμεινε στην τέταρτη θέση και στους 46 βαθμούς.

Οστάνδη – Κλαμπ Μπριζ 3-0, Κατήφορος,ostandi – klab briz 3-0, katiforos