Παναχαϊκή – Παναθηναϊκός Β’ 2-0 : Νίκη – «ανάσα» για τους Αχαιούς

Το 2-0 κρίνεται ένα δίκαιο αποτέλεσμα καθώς οι φιλοξενούμενοι, προσπάθησαν να φανούν ανταγωνιστικοί κυρίως στο 2ο ημίχρονο αλλά έκαναν αρκετά λάθη κι αυτό είχε ως αποτέλεσμα να έρθει η ήττα που τους έστειλε στην τελευταία και πιο δύσκολη θέση!

Η ομάδα της Πάτρας άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ του Ζέκοφ.
Στο 52’ ο διαιτητής Παπαγεωργόπουλος έδειξε το σημείο του πέναλτι έπειτα από ανατροπή του Τουρκοχωρίτη στον Τραορέ. Από την άσπρη βούλα ο Ντε Τομάς

έκανε το 2-0.
Οι «πράσινοι» προσπάθησαν να πιέσουν και στο 72’ έπειτα από σουτ του Φουρτάδο η μπάλα βρήκε το δοκάρι!

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Τάτσης): Κολοβούρης, Μπαρέ, Ζαμόρα, Προύντζος (90’ Κυρσανίδης), Ντε Τομάς (90’ Πετράτος), Καραγιάννης, Ντε Ολιβέιρα (57΄ Λιοφάγος), Τραορέ (70’ Γαϊτανίδης), Μασούρας (70’ Νάστος), Μπαξεβάνος, Ζέκοφ.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β (Αντωνίου): Ξενόπουλος, Σιδεράς, Αθανασακόπουλος, Μαρτίνης (59΄ Νταμπίζας), Κάτρης, Φουρτάδο, Κυριόπουλος, Κρυπαράκος (46΄Τουρκοχωρίτης), Σαρδέλης (79’ Κολοσκάμης), Φρόκου, Μπιλάλ.