Παναιτωλικός-Πανσερραϊκός 3-2: Τορ-εχό-ν ανατροπή!

Περισσότερα σε λίγο…

Με την αύρα των… Κριστιάνο και Μέσι!

Υποτονικό ήταν το πρώτο τέταρτο του ματς, με τις δύο ομάδες να ψάχνουν τα πατήματά τους.

Σε εκείνο το σημείο ο Πανσερραϊκός κατάφερε να ανοίξει το σκορ! Έπειτα την εκτέλεση του κόρνερ, Μλάντεν και Καπίνο μπερδεύτηκαν, η μπάλα πέρασε και κατέληξε στον Δεληγιαννίδη που σε κενή εστία έκανε το 1-0 για την ομάδα του.

Και αμέσως μετά πανηγύρισε όπως ο Κριστιάνο Ρονάλντο με το… Siu!

Ακολούθησε ένα κομμάτι που ο Παναιτωλικός πίεσε και στο 27’ ζήτησε πέναλτι για παράβαση του Πεταυράκη πάνω στον Λιάβα. Όμως ο διαιτητής

Κατοίκος έδειξε παίζεται και εν συνεχεία ο VAR Κουμπαράκης συμφώνησε μαζί του.

Εν τέλει στο 35’ οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσα με τον Λιάβα να περνάει μία κάθετη α λα Μέσι και τον Τορεχόν να νικάει τον Χόβαν με εξαιρετικό τελείωμα.

Στο τέλος του ημιχρόνου Ντουάρτε και Άλεξιτς είχαν εκατέρωθεν ευκαιρίες, αλλά το 1-1 ήταν το σκορ ημιχρόνου…

Ανατροπή με την «πρώτη» του Τορεχόν!

Μετά την ανάπαυλα το παιχνίδι δεν ήταν και τόσο καλό, με τους δύο αντιπάλους να προσπαθούν να απειλήσουν!

Και ο Παναιτωλικός τα κατάφερε στο 65’. Ο Καρέλης έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και έφτασε στον Τορεχόν, που πλάσαρε τον Χόβαν για το 2-1 με το δεύτερο τέρμα του.

Όμως στο 70’ ο Χατζηστραβός πρόλαβε και τσίμπησε την μπάλα από τον Καπίνο, που τον βρήκε στο πόδι και έκανε πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Θυμιάνης ένα λεπτό μετά και έγραψε το 2-2!

Αλλά…

Στο 84’ ο Τορεχόν ήταν στο σωστό σημείο ξανά και χτύπησε για το 3-2! Πρώτο χατ τρικ στην καριέρα του, καθώς μέχρι και αυτό το ματς μετρούσε μόλις τέσσερα γκολ στη μέχρι τώρα πορεία του!

Αυτό ήταν και το τελικό αποτέλεσμα, με τα «καναρίνια» να παίρνουν μία σπουδαία νίκη…