Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός: Δώνης: Δεν πανηγυρίζει κανείς την ισοπαλία (vid)

Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός: Δώνης: Δεν πανηγυρίζει κανείς την ισοπαλία (vid)ageorgiΚυρ, 02/14/2021 - 14:32

Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός συνιστούν το "αιώνιο" ντέρμπι, το κλάσικο του ελληνικού ποδοσφαίρου, τη "μητέρα των μαχών". Ως τέτοια την αντιμετωπίζουν άπαντες στα δύο στρατόπεδα ανεξαρτήτως βαθμολογίας και κατάστασης στην οποία βρίσκονται οι δύο μονομάχοι.

Έτσι λοιπόν αντιμετώπισε και ο Γιώργος Δώνης το αποτέλεσμα της αναμέτρησης της κανονικής περιόδου

της σεζόν 2019-20 όταν η ομάδα του ισοφάρισε με πέναλτι του Μολό λίγα λεπτά πριν το τέλος.

Ο Ολυμπιακός είχε ανοίξει το σκορ στο 35ο λεπτό με γκολ του Γκερέρο και οι "νεαροί" του "τριφυλλιού" πάσχιζαν να ισοφαρίσουν. Το γκολ της ισοφάρισης το πανηγύρισαν έξαλλα. Με το σφύριγμα της λήξης όμως και το αποτέλεσμα στο 1-1 ο Γιώργος Δώνης έδωσε το στίγμα το πως πρέπει να αντιμετωπίζεται μια ισοπαλία απέναντι στον "αιώνιο" αντίπαλο.

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Παναθηναϊκός - Ποδόσφαιρο Ολυμπιακός - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός Παναθηναϊκός ΕΛΛΑΔΑ Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός: Δώνης: Δεν πανηγυρίζει κανείς την ισοπαλία Submitted by ageorgi on Κυρ, 02/14/2021 - 13:33 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/PAO_OSFP_19_20_DONIS_DEN_PANIGY… ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΕΛΛΑΔΑ Αναγνωρίζοντας ποια ομάδα εκπροσωπούσε, ο Γιώργος Δώνης στο τέλος του 1-1 με τον Ολυμπιακό για τη σεζόν 2019-20 λέει στους παίκτες του να μην πανηγυρίσουν δίνοντας τη στιγμή του ματς. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Παναθηναϊκός Παναθηναϊκός - Ποδόσφαιρο Ολυμπιακός - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Αναγνωρίζοντας ποια ομάδα εκπροσωπούσε, ο Γιώργος Δώνης στο τέλος του 1-1 με τον Ολυμπιακό για τη σεζόν 2019-20 λέει στους παίκτες του να μην πανηγυρίσουν δίνοντας τη στιγμή του ματς. Article publish on Κυρ, 02/14/2021 - 14:32 Article hide updated date On Article is longform Off