Παναθηναϊκός: Το έκανε ξανά ο Σπόραρ (video)

Ο Αντράζ Σπόραρ σκόραρε το πρώτο τέρμα της εκτός έδρας αναμέτρησης του Παναθηναϊκού με τον Άρη για την τέταρτη αγωνιστική της Stoiximan Super League. Ο Σλοβένος επιθετικός μπήκε στο ημίχρονο αλλαγή και στο 62′ έκανε υπέροχο πλασέ εκτός περιοχής για να νικήσει τον Κουέστα και να δώσει το προβάδισμα στο “τριφύλλι“.

Είναι η δεύτερη φορά που ο Σπόραρ δίνει τη νίκη στο συγκεκριμένο

γήπεδο και τρίτη απέναντι στον Άρη. Πέρσι στα πλέι οφ στο “Κλέανθης Βικελίδης“, στις 5 Απριλίου του 2023, ο Σλοβένος είχε μπει ξανά σαν αλλαγή και είχε σκοράρει στο 69′ για να δώσει τη νίκη στην ομάδα του με 1-0.

Τέλος, ο Σπόραρ έχει πετύχει και τρίτο νικητήριο τέρμα απέναντι στους “κίτρινους”. Στις 23 Οκτωβρίου του 2022, στο πλαίσιο της ένατης αγωνιστικής της κανονικής διάρκειας, ο Σπόραρ είχε σκοράρει στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, δίνοντας τη νίκη με 1-0 επί των Θεσσαλονικιών,