Παναθηναϊκός Β΄ – Καλλιθέα 0-1: Νίκη κορυφής

Η Καλλιθέα επικράτησε με 1-0 του Παναθηναϊκού Β’ στο «Γ. Καμάρας», σε εξ αναβολής αγώνα της Super League 2 και ανέβηκε στην πρώτη θέση του Β’ ομίλου με δέκα βαθμούς, στο +1 από Καλαμάτα και Χανιά.

Το γκολ

του Περέιρα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (45΄+3) ήταν αυτό που έκανε τη διαφορά στο παιχνίδι. Ο Ματίγια εκτέλεσε το φάουλ, ο Λουκίνας έκανε την πρώτη κεφαλιά και με δεύτερη ο άσος των φιλοξενούμενων σε κενή εστία σημείωσε το τέρμα το οποίο έκρινε τη συνάντηση…

Με αυτή την ήττα το Τριφύλλι έμεινε στην όγδοη θέση με τρεις βαθμούς.

Παναθηναϊκός Β’ (Αντωνίου): Ξενόπουλος (40′ λ.τρ. Λίλο), Ζέκα (57’ Αθανασακόπουλος), Τσοκάι, Σιδεράς, Μαρτίνης, Καλοσκάμης (46′ Φουρτάδο), Κρυπαράκος, Προδρομίτης, Σαρδέλης, Λάμψιας (67’ Μαντσίνι), Μπιλάλ (67’ Νταμπίζας).

Καλλιθέα (Βοσνιάδης): Πάντος, Μανθάτης, Μαρόττα, Μεχίας (78’ λ.τρ. Νταμιάν Σίλβα), Ουές, Ρομαό, Ματίγια, Περέιρα (56’ Κυνηγόπουλος), Βασιλόγιαννης (78’ Μουστακόπουλος), Ντεμέτριους (85’ Τσιντώνης), Λουκίνας (85’ Ιωαννίδης).