ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός: Η ματσάρα της σεζόν 2000-01 (vid)

ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός: Η ματσάρα της σεζόν 2000-01 (vid)ageorgiΣάβ, 12/19/2020 - 14:03

ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός πρόσφεραν ένα υπέροχο ματς τη σεζόν 2000-01 χωρίς όμως να αναδειχθεί νικητής, με τους πράσινους να ανατρέπουν την κατάσταση από το 2-0 σε 2-2 και την ισοπαλία να μην αφήνει κανέναν ικανοποιημένο.

Για την 7η αγωνιστική της σεζόν 2000-01 ο ΠΑΟΚ φιλοξένησε τον Παναθηναϊκό

και οι δύο ομάδες προσέφεραν ένα ματς μεγάλης ποιότητας χωρίς να αναδειχθεί νικητής.

Μόλις στο 11ο λεπτό ύστερα από ωραίο συνδυασμό ο Δημήτρης Ναλιτζής άνοιξε το σκορ, ενώ στο 25’ ο Καραδήμος και πάλι από ωραία ομαδική προσπάθεια έκανε το 2-0 βάζοντας θεμέλια νίκης. Οι πράσινοι όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη.

Έτσι στο 57ο λεπτό ο Γκόραν Βλάοβιτς με απευθείας εκτέλεση φάουλ μείωσε σε 2-1. Τον βαθμό της ισοπαλία στο “Τριφύλλι” χάρισε εν τέλει ο Ιγκόρ Σιπνιέφσκι ο οποίος μπήκε στο ματς στο 73ο λεπτό και στο 78ο έκανε το 2-2 με ένα υπέροχο γκολ και λόμπα απέναντι στον Τοχούρογλου.

Το τελικό αποτέλεσμα δεν άφησε καμία ομάδα ικανοποιημένη καθώς είχαν από ένα ημίχρονο αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν τους τρεις βαθμούς της νίκης.

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΟΚ - Ποδόσφαιρο Παναθηναϊκός - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΟΚ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΠΑΟΚ ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός: Η ματσάρα της σεζόν 2000-01 Submitted by ageorgi on Σάβ, 12/19/2020 - 14:02 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/matchare_meriki_anatropi_goalar… ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός πρόσφεραν ένα υπέροχο ματς τη σεζόν 2000-01 χωρίς όμως να αναδειχθεί νικητής, με τους πράσινους να ανατρέπουν την κατάσταση από το 2-0 σε 2-2 και την ισοπαλία να μην αφήνει κανέναν ικανοποιημένο. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΟΚ ΠΑΟΚ - Ποδόσφαιρο Παναθηναϊκός - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός πρόσφεραν ένα υπέροχο ματς τη σεζόν 2000-01 χωρίς όμως να αναδειχθεί νικητής, με τους πράσινους να ανατρέπουν την κατάσταση από το 2-0 σε 2-2 και την ισοπαλία να μην αφήνει κανέναν ικανοποιημένο. Article publish on Σάβ, 12/19/2020 - 14:03 Article hide updated date On Article is longform Off