ΠΑΟΚ Β-Ηρακλής 1-1: Βαθμό με δέκα παίκτες για τον “γηραιό” (videos)

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης μεταξύ του ΠΑΟΚ Β και του Ηρακλή, καθώς οι δύο ομάδες έμειναν στο ισόπαλο 1-1 σε ματς για την 17η αγωνιστική της Super League 2.

O ΠΑΟΚ Β κατάφερε ν’ ανοίξει το σκορ στο 26ο λεπτό όταν μετά από ωραία αντεπίθεση, ο Σπυράκος είχε εύκολο έργο να στείλει τη μπάλα στην κενή εστία για το 1-0.

Ο Ηρακλής έμεινε με δέκα παίκτες στο 41′ λόγω αποβολής του Χρουσιέλ για το μαρκάρισμα πάνω στον Γιάξη, με τον γηραιό να ισοφαρίζει σε 1-1 μετά από τρία λεπτά στο δεύτερο μέρος χάρη στο γκολ του Δοϊρανλή.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΟΚ Β’ (Αλεξιάδης): Μοναστηρλής, Φίλων, Κιτσάκης, Κωττάς (Παναγιώτου 46′), Παντεκίδης, Γιαξής, Σνάουτσνερ (Τσίκος 55′), Γκούμας, Σπυράκος, Δαρέλας, Κανίς.

Ηρακλής (Αμανατίδης): Παλαβράκης, Σιούτας, Βιτλής, Γκμπενιόν, Χρουσιέλ, Έμπο, Πατράλης, Δοϊρανλής, Χειρίτραντας, Σπυρίδης, Κούστα.