Παρί Σεν Ζερμέν-Κλερμόν 1-1: Έχει βρει το “κουμπί” της! (highlights)

Με πολλές αλλαγές στη σύνθεση της και με δύο 17χρονους από τη δεύτερη ομάδα στο βασικό σχήμα, τον Ζαγκ και τον Μαγιουλού, η Παρί είχε την συντριπική κατοχή όπως αναμενόταν, αλλά χωρίς να δημιούργησει φάσεις στην αντίπαλη εστία. Αντίθετα, η Λοριάν στάθηκε τυχερή, γιατί στην πρώτη της επιθετική προσπάθεια κατάφερε να προηγηθεί στο 32ο λεπτό, όταν από το΄ύψος του πέναλτι, ο Κειτά έκανε το σουτ, η μπαλά κόντραρε στον Ουγκάρτε και κατέληξε στα δίχτυα για το 0-1 της Κλερμόν.

Στην επανάληψη η ομάδα του Λουίς Ενρίκε έψαξε πιο ορθολογικά το γκολ, είχε δοκάρι με τον Χακίμι στο 59ο λεπτό και κα΄ποιες χαμένες ευκαριρίες και κατάφερε τουλάχιστον να μην ηττηθεί, όταν στο 85ο λεπτό, ο Γκονσάλο Ράμος συνδυάστηκε με τον Εμπαπέ και ο Πορτογάλος με ωραίο πλασέ, έγραψε το τελικό 1-1 και έτσι η Παρί έμεινε τουλάχιστον αήττητη για 23ο αγώνα πρωταθλήματος.