Πέρασε άνετα η Νάπολι από το Τορίνο (video)

Με μια εξαιρετική εμφάνιση και τον Λορέντσο Ινσίνιε μεγάλο πρωταγωνιστή με δύο γκολ η Νάπολι πέρασε άνετα από το Ολίμπικο Γκράντε νικώντας την Τορίνο με 3-1 στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του Καμπιονάτο.

Οι «παρτενοπέι» έκαναν το 0-1 στο 4΄λεπτό με δυνατό σουτ του Ινσίνιε μέσα από την περιοχή.
Διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 20’ όταν Μέρτενς και Βέρντι συνεργάστηκαν με τον τελευταίο να πιάνει ένα πολύ ωραίο σουτ στην κίνηση και να νικά τον Σίριγκου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι στο 50’ κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Μπερενγκέρ από τον Λουπέρτο. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μπελότι για το 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι όμως απάντησαν πολύ γρήγορα και πάλι με τον Ινσίνιο ο οποίος με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα πρώτα στο δεξί κάθετο δοκάρι και στην συνέχεια στα δίχτυα για το τελικό 3-1.