Ρόμα - Πάρμα 3-0: Στους ρυθμούς του Μικιταριάν (hls)

Ρόμα - Πάρμα 3-0: Στους ρυθμούς του Μικιταριάν (hls)gliorisΚυρ, 11/22/2020 - 18:40

Δώδεκα λεπτά ήταν αρκετά για να λύσει η Ρόμα στο πρόβλημα της πολυκοσμίας στην άμυνα της Πάρμα που συνάντησε στα πρώτα 28 λεπτά στο Ολίμπικο. Η ομάδα του Πάουλο Φονσέκα είχε από την αρχή τον πρώτο λόγο, όμως δυσκολευόταν να πατήσει την αντίπαλη περιοχή καθώς οι φιλοξενούμενοι αμύνονταν μαζικά .

Η καταπληκτική μεταβίβαση του Σπνινατσόλα στο Μπόρχα Μαγιοράλ έδωσε την ευκαιρία στον Ισπανό να πετύχει το πρώτο του τέρμα στη Serie A,

πριν ο Μικιταριάν πετύχει ένα καταπληκτικό γκολ για το 2-0 και ολοκληρώσει έξοχα εκδηλωμένη αντεπίθεση για το 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι "τζιαλορόσι" έριξαν στροφές, ωστόσο θα μπορούσαν να πετύχουν και τέταρτο γκολ, όμως η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι σε σουτ του Σπινατσόλα. Οι "παρμένσι" από την πλευρά τους έδειξαν σοβαρή αδυναμία στη δημιουργία φάσεων απειλώντας σε μόλις μία περίπτωση τον Μιράντα

ΙΤΑΛΙΑ - Serie A - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Roma - Ποδόσφαιρο Parma - Ποδόσφαιρο Off Off glioris Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ AS Roma ΙΤΑΛΙΑ Ρόμα-Πάρμα: 3-0 Submitted by npilios on Κυρ, 11/22/2020 - 18:40 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/HL_ROMA_PARMA_221120.mp4 ΙΤΑΛΙΑ - Serie A - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΙΤΑΛΙΑ Τα καλύτερα στιγμιότυπα της αναμέτρησης Ρόμα-Πάρμα. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ AS Roma Roma - Ποδόσφαιρο Parma - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Η Ρόμα με ηγέτη τον Χένριχ Μικιταριάν επικράτησε με σκορ 3-0 της Πάρμα κι έπιασε με παιχνίδι περισσότερο τη Μίκλαν στην κορυφή της κατάταξης.
Article publish on Κυρ, 11/22/2020 - 18:40 Article hide updated date Off Article is longform Off