Ρονάλντο: Απίστευτη χαμένη ευκαιρία! (video)

Η Αλ Νασρ, αποκλείστηκε στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ Ασίας, από την Αλ Αΐν, έπειτα από ένα δραματικό παιχνίδι, που κρίθηκε στη διαδικασία των πέναλτι.

Η ομάδα από τα ΗΑΕ, είχε προβάδισμα με νίκη 1-0 από το πρώτο παιχνίδι, όμως, στον επαναληπτικό, η Αλ Νασρ, κατάφερε να κερδίσει 3-2 εντός έδρας στην κανονική διάρκεια και να στείλει το ματς στην παράταση. Βέβαια, τα πράγματα θα μπορούσαν να ήταν διαφορετικά, αν ο Ρονάλντο, δεν είχε χάσει ανεπανάληπτη ευκαιρία στο 62ο λεπτό, με το ματς στο 2-2!

lang="en" dir="ltr">Why Ronaldo consistently displays dissatisfaction when he fails to score a GOAL. pic.twitter.com/AF53kFIGk7

— Yinka ADESINA (@lugacity_1) March 12, 2024

Στην παράταση, η Αλ Αΐν ισοφάρισε στο 103′, όμως ο Ρονάλντο εξιλεώθηκε, καθώς κέρδισε και εκτέλεσε πέναλτι στο 118′, για να στείλει το παιχνίδι στη «ρώσικη ρουλέτα» (4-3).

Εκεί, οι Μπρόζοβιτς, Τέλες και Οτάβιο αστόχησαν, με μόνο τον Ρονάλντο να πετυχαίνει γκολ. Οι παίκτες της Αλ Αΐν ευστόχησαν σε τρεις εκτελέσεις και έτσι, πήραν την πρόκριση με 3-1 στα πέναλτι.