Σαμπντόρια – Κρεμονέζε 1-2 : Το ήθελε, το άξιζε, το πήρε! (highlights)

Με μια πολύ απλή ανάλυση, η Κρεμονέζε έφυγε με τους πόντους της νίκης από το “Λουίτζι Φεράρις” διότι, απλά, το ήθελε περισσότερο, το έψαξε με ζήλο καια φυσικά το άξιζε! Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Νορβηγό Γιόνσεν στο 5ο λεπτό. Η γρήγορη ισοφάριση από το κοντινό πλασέ του Τζιλάρντι στο 13′ συνέβαλε στο να αποκτήσει για τα επόμενα 15-20 λεπτά μια ισορροπία το ματς.

Στην πορεία πάντως φάνηκε πως η ομάδα της Κρεμόνα διέθετε την κατάλληλη ψυχολογία και τις περισσότερες λύσεις ώστε να πιέσει!

Δημιούργησε 3 καλές ευκαιρίες ως τιο

φινάλε το πρώτου μέρους, όπου ο γκολκίπερ Στάνκοβιτς απέκρουσε σωτήρια, και μπήκε πολύ πιο αποφασισμένη στο 2ο για να πάρει τους βαθμούς προκειμένου να μείνει σε τροχιά ανόδου. Βρήκε το νικητήριο τέρμα στο 70′ με τον Φαλέτι, αντέχοντας στην πίεση της Σαμπντόρια όπως την εξέφρασε ο Μπαρέκα με δύο καλές ευκαιρίες στις καθυστερήσεις!

FULL TIME

Serie BKT
Sampdoria-Cremonese 1⃣-2⃣
I grigiorossi espugnano il Ferraris grazie alle reti di Johnsen e Falletti

https://t.co/wnyo8Q7J27 #AmarsiAncora #forzagrigiorossi #daiCremo #SerieBKT #SamCre pic.twitter.com/tEZZrz3A2q