Σάο Πάουλο-Φλαμένγκο 1-1: Κυπελλούχος Βραζιλίας ο Χάμες (video)

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Μπρούνο Ενρίκε στο 44’, όμως στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, ο Ροντρίγκο Νέστορ έφερε το ματς στα ίσια. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν και είχαν την κατοχή με 52%. Ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 13/5 τελικές έναντι 8/3 των γηπεδούχων. Η Σάο Πάουλο είχε επικρατήσει 1-0 στο πρώτο ματς των δυο ομάδων και με το τελικό 1-1 έφτασε στην κατάκτηση του πρώτου της Κυπέλλου στην ιστορία της.

Από την πλευρά του, ο Χάμες Ροντρίγκες μπορεί να μην αγωνίστηκε στην αναμέτρηση, όμως πανηγύρισε τον πρώτο του τίτλο μετά από τρία

χρόνια. Ο Κολομβιανός μεσοεπιθετικός συμπλήρωσε επτά τελικούς, στους οποίους δεν έχει αγωνιστεί, όμως τους έχει κατακτήσει. Αυτοί είναι ο τελικός του Παγκοσμίου Κυπέλλου Συλλόγων το 2016 με τη Ρεάλ Μαδρίτης, το Champions League του 2016, ο τελικός του ισπανικού Super Cup το 2020, ο τελικός του γερμανικού Super Cup το 2017 και 2018 και ο τελικός του γερμανικού Κυπέλλου το 2019.