Σεβίλλη-Ράγιο Βαγιεκάνο 2-2: Έσωσε το βαθμό με buzzer beater του Εν Νεσίρι (highlights)

Η Ράγιο έδειξε από την αρχή τις διαθέσεις της, απειλώντας στο 16′ με τον Ίσι, πριν βάλει το πρώτο του γκολ στην La Liga ο Βαλεντίν 5 λεπτά αργότερα. Σαν να μην έφτανε αυτό οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 0-2 με καταπληκτικό πλασέ του Άλβαρο στο 26′. Η Σεβίλλη που άλλαξε τον αρχηγό της στο 37′ με τον Φερνάντο να αρνείται να δώσει το χέρι στον προπονητή του, άγγιξε το 1-2 με Γκούντελι και Ακούνια.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με γκολ, το πρώτο με τη φανέλα των γηπεδούχων από τον Σο. Η Σεβίλλη πίεσε για την ισοφάρισε αλλά η Ράγιο άντεχε, μέχρι το 6ο των καθυστερήσεων όταν ο “εξαφανισμένος” Εν Νεσίρι με κεφαλιά οβίδα μετά το κόρνερ του Ράκιτιτς ισοφάρισε στο τελικό 2-2