Τουλούζ – Μαρσέιγ 2-2: Με το μυαλό στην Ευρώπη σώθηκε με απίθανο Μουμπάνια (highlights)

Ανώτερη η Τουλούζ στο ξεκίνημα της αναμέτρησης απέναντι σε μια κουρασμένη και με αρκετά προβλήματα και απουσίες Μαρσέιγ…Οι φιλοξενούμενοι με το μυαλό στις αναμετρήσεις με την Αταλάντα στα ημιτελικά του Γιουρόπα Λιγκ, απείλησαν για πρώτη φορά με τον Ομπαμεγιάνγκ να βρίσκει το δοκάρι στο 32ο λεπτό. Η πίεση έφερε καρπούς καθώς βρήκε και γκολ με τον Ονάνα να σκοράρει στο 39ο λεπτό (0-1). Το τελικό 1-1 του ημιχρόνου σημειώθηκε από το λάθος του Λόπεθ και την κεφαλιά του Νικολάισεν στην τελευταία στημένη φάση του πρώτου μέρους…(1-1, 45+2).

Στο δεύτερο ημίχρονο η Τουλούζ κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με το γκολ του Γκποχό (2-1, 82ο λεπτό), όμως το γκολ της αγωνιστικής του Μουμπάνια διαμόρφωσε το τελικό 2-2 στις καθυστερήσεις (96+6).