Τρίτη νίκη για το Λαύριο

Κάπως έτσι με το μάλλον άνετο 82-66 η ομάδα του Χρήστου Σερέλη ανέβασε το ρεκόρ της στο 3-1.

Ο Κακλαμανάκης αποδείχθηκε καταλύτης για την επικράτηση της ομάδας του Σερέλη αφού κυριάρχησε μέσα στις δύο ρακέτες. Στο πρώτο μέρος πάντως με ηγέτη τον Κοουλμαν, αλλά τον Δίπλαρο σε μέτριο απόγευμα και τους σουτέρ σε αφλογιστία (2/11 τρίποντα) η ομάδα του Νίκου Βετούλα έμεινε κοντά στο σκορ για είκοσι λεπτά και στο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν ένα μικρό +6 υπέρ τους (42-36). Ο Απόλλωνας συνέχισε να πιέζει, έμεινε

κοντά στο σκορ μέχρι το 30′ αλλά η τελευταία περίοδος αποδείχθηκε παράσταση για ενα ρόλο αφού η ομάδα του Σερέλη ήταν σαφώς εκείνη με τις περισσότερες λύσεις.

ΛΑΥΡΙΟ: Λιούις 7, Κάρτερ 13, Νικολαϊδης 8, Σμιθ 9, Μουράτος 14(8 ασίστ), Αμίνου, Καλαμανάκης 16(7 ριμπ.), Γκόινς 8, Γερομίχαλος 7, Βουλγαρόπουλος.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ:Κόουλμαν 20, Τσιακμάς 3, Τσαλμπούρης 15, Διαμαντάκος 3, Ζούμπος 6, Δίπλαρος, Μακ Λάφιν 4, Ντέιβις 5, Κλίβελαντ 10.