Τσέλσι-Νιούκαστλ 3-2: Το ντέρμπι πήγε στους “μπλε” (highlights)

Η Τσέλσι άνοιξε το σκορ στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Τζάκσον να αλλάζει την πορεία της μπάλας μετά το σουτ του Πάλμερ και να αιφνιδιάζει τον τερματοφύλακα Ντουμπράβκα. ΟΙ παίκτες του Ποτσετίνο είχαν καλές στιγμές επίσης με τους Πάλμερ και Τζάκσον και τον Σλοβάκο τερματοφύλακα να επεμβαίνει.

Στο 43′ ο Ίσακ εκτέλεσε υπάροχα και σημείωσε το 12ο γκολ του στο εφετινό πρωτάθλημα για να ισοφαρίσει σε 1-1 για τη Νιούκαστλ που μετά τα μισά του ημιχρόνου κέρδισε μέτρα στο γήπεδο. ΟΙ “καρακάξες” θα μπορούσαν να προηγηθούν

στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους όταν ο Γουίλοκ απέτυχε να νικήσει τον Πέτροβιτς από πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή.

Ο Πάλμερ έδωσε προβάδισμα για δεύτερη φορά στο ματς στην ομάδα του στο 57′ και ο Μούντρικ ερχόμενος από τον πάγκο σημείωσε το 3-1 στο 76ο λεπτό της αναμέτρησης.

Το ωραιότερο γκολ της βραδιάς πέτυχε ο Μέρφι στο 90′ διαμορφώνοντας το τελικό 3-2.

Τσέλσι-Νιούκαστλ 3-2, “μπλε”,tselsi-nioukastl 3-2, “ble”