Βέστερλο-Αντβέρπ 0-3: Εύκολα και απλά οι πρωταθλητές

Επιστροφή με άνετη νίκη στην Pro League για την Αντβέρπ που επικράτησε 3-0 της Βέστερλο για την 7η αγωνιστική, αφήνοντας την αντίπαλό της χωρίς νίκη και με μόλις έναν πόντο.

Από λάθος του γκολκίπερ Χίλεκενς και κλέψιμο του Κεϊτά, ο Γιάνσεν σε κενή εστία έκανε το 0-1 στο 16ο λεπτό σε ένα πρώτο ημίχρονο φτωχό από φάσεις.

Στο δεύτερο, η Βέστερλο παρέμεινε ακίνδυνη με την ομάδα του Φαν Μπόμελ στο 68′ να διπλασίαζει τα τέρματά της με τον δεξιό μπακ, Ζελ Μπατάιγ, ο οποίος τέσσερα λεπτά μετά είχε μετακινηθεί αριστερά γιατί έγινε αλλαγή ο Βάινταλ.

Στη συνέχεια η Αντβέρπ κυριάρχησε πλήρως, είχε δοκάρι και ευκαιρία με τον Μούγια στο 79′ και στο 83′ αντίστοιχα, με τον Αλβανό επιθετικό στο 84′ σε κενή εστία και μετά από γύρισμα του Φερμέιρεν να σημειώνει το 0-3.